Будь-яке фермерське господарство передбачає використання мінеральних добрив для вирощування якісного врожаю. Найбільшим попитом агрохімікати користуються перед сезоном посіву, що в свою чергу підвищує потребу в транспортуванні цих речовин. Як правило, для перевезення мінеральних добрив використовуються вантажні автомобілі, проте можлива експлуатація і інших типів транспорту. Транспортування хімікатів вимагає дотримання спеціальних правил, які ми розглянемо в цій статті.
До якої категорії вантажів відносяться мінеральні добрива?

Агрохімікати відносяться до категорії небезпечних вантажів, тому важливо дотримання запобіжних заходів: аварійні ситуації за участю транспорту, що займається вантажоперевезенням токсичних сполук, може призвести до непоправних наслідків. Викид мінеральних добрив під час аварії загрожує забрудненням навколишнього середовища, отруєнням водія, пасажирів та інших учасників дорожньо-транспортного руху, екологічною катастрофою в разі потрапляння мінеральних добрив у водойми. Саме тому так важлива грамотна організація транспортування агрохімії.
Особливості та правила транспортування мінеральних добрив
Вантажоперевезення агрохімікатів передбачає дотримання техніки безпеки і санітарних норм. До основних правил вантажоперевезення мінеральних добрив слід віднести:

- Використання відповідної упаковки. Агрохімікати перед завантаженням у вантажний автомобіль повинні бути упаковані в герметичні полімерні мішки, паперові пакети або цистерни в залежності від агрегатного стану. При цьому на тарі повинна вказуватися інформація про речовину: назва, вага, концентрація і т.д., а вантажний автомобіль обладнується спеціальним маркуванням зі знаками небезпеки.
- Заборонено розміщення мінеральних добрив біля харчових продуктів і продовольчих товарів.
- Отримання необхідної документації: оформлення відповідного дозволу на транспортування вантажу його власником. У водія, який здійснює вантажоперевезення по Україні, повинен бути допуск для доставки небезпечних вантажів.
- Ретельне опрацювання оптимального маршруту з урахуванням стану дороги і можливих пробок. Не рекомендується перевозити агрохімікати через густонаселені райони. Зовсім заборонено транспортування небезпечних речовин біля дитячих садків, навчальних і медичних установ, парків і скверів.
- Надійна фіксація ємностей з мінеральними добривами в кузові вантажного автомобіля. Також досить важливим є створення необхідних кліматичних умов для транспортування агрохімікатів: температурного режиму, рівня вологості і т. д.
- Транспортування пилоподібних мінеральних добрив здійснюється в цистернах з навантаженням за допомогою використання спеціалізованого обладнання.
- Перед транспортуванням і навантаженням агрохімікатів ретельно перевіряється цілісність і придатність цистерн для зберігання і перевезення. Кузов вантажного автомобіля додатково накривається брезентом для запобігання впливу на вантаж негативних факторів навколишнього середовища.
- Перед і після вантажоперевезення транспортний засіб піддається ретельному очищенню і технічному огляду на справність.
- Транспортування мінеральних добрив можливе лише в світлий час доби.
Всі вантажно-розвантажувальні роботи здійснюються спеціалізованою технікою. При їх проведенні водій повинен покинути транспортний засіб і щільно закрити двері в салон для запобігання попадання в нього частинок агрохімії. До обов’язків одержувача вантажу відноситься очищення кузова вантажного автомобіля від залишків мінеральних добрив.
Види транспорту, які використовуються для транспортування мінеральних добрив

Транспортування агрохімікатів може здійснюватися автомобільним, залізничним і морським транспортом. Вся техніка піддається технічному огляду до відправки і після доставки, а також повного техобслуговування мінімум двічі на рік. Транспортні засоби повинні бути забезпечені всією необхідною документацією, яка підтверджує можливість транспортування небезпечних вантажів.
Залізничний транспорт експлуатують для вантажоперевезення мінеральних добрив у великих обсягах на далекі відстані. Транспортування здійснюється у вагонах, які характеризуються вантажопідйомністю 50-120 тонн. Агрохімія доставляється в герметичних цистернах. Залізничним транспортом перевозиться приблизно 50% всіх мінеральних добрив. Це обумовлено тим, що транспортування є вигідним і дешевим. При цьому доставка від залізничного вузла до складу покупця здійснюється автомобільним транспортом.
При необхідності доставити мінеральні добрива на відстань до 1000 км перевага віддається вантажним автомобілям. Агрохімікати занурюються в кузов в мішках, бочках, пакетах або цистернах в залежності від агрегатного стану.
Чому варто замовити транспортування в логістичній компанії АСД-Логістік?
Транспортна компанія АСД-Логістік пропонує скористатися послугою транспортування мінеральних добрив. Ми гарантуємо професіоналізм, безпеку, ретельну розробку маршруту і повне дотримання всіх правил перевезення небезпечних вантажів. Компанія АСД-Логістік здійснює транспортування вантажів, як на території України, так і за її межами. Вартість послуги визначається безліччю факторів: для попереднього розрахунку і узгодження всіх деталей співпраці зверніться до нашого менеджера. Ми також здійснюємо збірні та негабаритні перевезення.