Морський вантажний контейнер є одним із найбільш зручних та економічних способів доставки товарів, сировини та напівфабрикатів. На цей тип транспорту припадає близько 70% світового ринку вантажоперевезень. Контейнери перевозяться як морським, так і наземним транспортом, вони використовуються як побутівки, міні-склади, можуть переобладнатися в магазини та міні-офіси.
Вантажні контейнери – що це таке?
Морські вантажні контейнери – це спеціальне багаторазове металеве обладнання для зберігання та перевезення вантажів. Воно відрізняється міцною та надійною конструкцією, яка дозволяє швидко та зручно вантажити контейнер на судно, залізничну або автомобільну платформу.
Завдяки міжнародній стандартизації існують кілька типів контейнерів, що відрізняються за розмірами, масою, місткістю, функціональним призначенням та особливостями конструкції.
Найбільш популярними на ринку України є контейнери з абревіатурами:
- Swap Bodies (SB) – контейнер для автомобільного транспорту;
- General Purpose (GP, DV або DC) – суховантажні або універсальні контейнери;
- High Cube (HC) – контейнер збільшеного об’єму або висоти;
- Pallet Wide (PW) – контейнер збільшеної ширини. Внутрішній обсяг такого виробу вміщує по ширині дві європалети;
- Open Top (ВІД) — контейнер з дахом знімної конструкції з брезенту та спеціальною верхньою торцевою балкою;
- Hard Top (НР) — модель, яка має дах із металу знімної конструкції;
- Upgraded (UP) — контейнер підвищеної вантажопідйомності та збільшеної міцності;
- Platform (PL або FR) – контейнерна платформа;
- Tank containers – цистерна контейнерного типу.
Класифікація контейнерів
Контейнери поділяються на види за своїм функціональним призначенням, розмірами, вагою та конструкцією. За функціональним призначенням вони можуть бути універсальними, використовуватися для транспортування рідких, сипких, газоподібних і штучних вантажів, а також товарів, що швидко псуються, що вимагають низької температури зберігання. За своїми конструкційними особливостями контейнери можуть бути відкритими та критими, герметичними та негерметичними, суцільнометалевими або виготовленими з додаванням елементів з полімерних матеріалів.
По вантажопідйомності контейнери поділяються на три групи – малотоннажні, середньотоннажні та великотоннажні. Малотоннажні моделі можуть мати брутто-масу не більше трьох тонн, середньотоннажні від трьох до десяти тонн, а великотоннажні понад десять тонн. Найбільш поширеними на ринку є двадцяти та сорокафутові контейнери, які відрізняються один від одного вантажопідйомністю та розмірами.
Стандартний двадцятифутовий контейнер має розміри 606*244*259 сантиметрів та об’єм 33,30 кубічних метрів. Така модель може перевозити у внутрішньому просторі вантаж вагою 21,7 тонн. Крім стандартної моделі, двадцятифутові контейнери можуть бути рефрижераторами, цистернами, ізольованими виробами та платформами.
Стандартний сорокафутовий контейнер має розміри 1219*244*259 сантиметрів та об’єм 67,20 кубічних метрів. Він здатний перевозити у внутрішньому просторі вантаж вагою 26,58 тонн. Окрім Open Top та рефрижераторів, лінійка сорокафутових контейнерів також має моделі збільшеної висоти High Cube.
Транспортування контейнерів
Основне призначення контейнерів – зручне та безпечне перевезення вантажів морським транспортом. Їх конструкція спеціально призначена для швидкого навантаження на морські судна та надійного кріплення, здатного протистояти будь-якій хитавиці в дорозі.
Після доставки в порт та розвантаження контейнери можуть перевозитися залізничним та автомобільним транспортом. Залізнична доставка – найекономічніший вид транспортування після морського транспорту. У деяких випадках перевезення контейнера на залізничній платформі вигідніше, ніж доставка морським шляхом – швидкість транспортування вища, а обмеження характеру вантажу менш суворі.
Автомобільне перевезення контейнерів – це можливість для замовника отримати вантаж біля дверей свого складу без додаткових перевантажень. Автоперевезення відрізняються можливістю гнучкого вибору маршруту з мінімальними накладними витратами та постійною готовністю транспортного засобу без прив’язки до чіткого графіка чи розкладу.
Де замовити послугу доставки контейнера в Україну?
Компанія АСД Логістик – це контейнерні перевезення на короткі та довгі дистанції з мінімальними витратами часу та коштів. Ми пропонуємо своїм клієнтам:
- розробку оптимального маршруту перевезення контейнера;
- підбір транспортного засобу за індивідуальними запитами замовників;
- організацію доставки в Україні та за її кордонами;
- підготовка необхідних для транспортування документів;
- митне оформлення та страхування вантажу;
- відстеження місцезнаходження транспортного засобу з контейнером.
Наша компанія займається купівлею та продажем нових і вживаних контейнерів різного обсягу та ваги. Зв’яжіться з нашими менеджерами прямо зараз, повідомте параметри наявних або необхідних контейнерів – ми зробимо вам найкращу пропозицію на ринку.