Оптимальна організація вантажних перевезень передбачає розробку найкращого маршруту для здійснення транспортування товарів, грамотне управління і розподіл матеріальних ресурсів, зниження витрат. Всі ці фактори лежать в основі раціональної організації транспортного процесу.
Що таке раціональні перевезення?
Ефективність діяльності різних компаній залежить безпосередньо від планування та організації вантажних перевезень, які не повинні бути надто затратними. Зниження витрат на транспортування продукції можливе при раціональному підході до перевезень, яке забезпечує також збільшення продуктивності.
Раціоналізація вантажних перевезень по Києву – комплекс заходів, спрямованих на оптимізацію витрат на доставку необхідної продукції споживачеві. Подібна сукупність заходів важлива для продуктивного ведення підприємницької діяльності.
Чому раціональні вантажні перевезення такі важливі?

Раціоналізація транспортування передбачає зменшення надмірно далеких відправок, розробку оптимальних схем доставки продукції для постійних споживачів і збалансованої транспортно-економічної системи. Важливість раціональних перевезень обумовлена такими аспектами:
- Економічна вигода. Досвід показує, що впровадження цієї сукупності заходів невдовзі дає хороші результати. В аспекті економіки навіть на загальнодержавному рівні – істотно знижується щорічне споживання палива та електрики.
- Оптимальний розподіл вантажоперевезень між різними видами транспортних засобів. Наприклад, завдяки раціональному підходу можливо розвантажити залізничні колії, якщо транспортувати вантаж на близькі відстані автомобілем. Якщо запланований маршрут розташовується паралельно річці або морю, доцільно віддати перевагу водному транспорту.
- Оперативність і ефективність. Раціоналізація дозволяє доставити споживачеві необхідну продукцію в найкоротші терміни, тим самим збільшуючи оборот матеріальних засобів.
Останній критерій також можна віднести до економічної вигоди.
Які перевезення відносяться до нераціональних?

Нераціональними називають транспортування вантажів, які вимагають надмірну витрату матеріальних і трудових ресурсів, фінансових коштів. Такий вид перевезень включає:
- транспортування товарів на занадто великі відстані: цей аспект стає причиною найбільших невиробничих витрат на промисловому або сільськогосподарському підприємствах.
- перевезення взаємозамінної однорідної продукції в зустрічних напрямках.
- повторні перевезення товарів. У цьому випадку на склад або станцію доставляють вантаж, аналогічний вивезеному. Додаткові витрати обумовлені більш тривалою доставкою, витратами на навантаження і розвантаження продукції.
- кружні, які виникають через найменше відхилення від заданого маршруту.
- дробові нераціональні поставки товарів. Прикладом є поставки невеликих партій продукції різним споживачам.
Всі ці фактори знижують швидкість обороту транспорту і стають причиною додаткових витрат компанії.
Як вибрати правильний маршрут?
Для розробки оптимального маршруту потрібно враховувати кілька основних аспектів, в повній мірі характеризуючих:
- транспортний засіб: швидкість пересування, споживання палива та основні технічні показники;
- дорогу: тип, відстань, стан дорожнього покриття. Якщо дорожні умови залишають бажати кращого, витрати на транспортування вантажу істотно зростуть через збільшення споживання транспортним засобом палива при прямуванню на не відремонтованій дорозі;
- навколишнє середовище – клімат, погодні умови, наявність екологічних обмежень при транспортуванні.
Ще один критерій – умови зберігання. Деякі типи продукції передбачають створення спеціальних умов для забезпечення їх цілісності під час транспортування.
Основні принципи оптимального складання маршруту
Підбір і розробка відповідного маршруту аж ніяк не просте завдання, воно вимагає відповідності таким критеріям:

- використання пробігу з максимальною ефективністю;
- транспортування великих партій по маршруту (повне завантаження);
- оборот одного транспортного складу повинен тривати не довше зміни водія;
- розробка маршруту з найкоротшою відстанню до пункту призначення;
- організація диспетчерської підтримки та забезпечення можливості контролю транспортування;
- міжнародні вантажні перевезення з підключенням мінімального транспортного складу;
- виключення ймовірності повторного транспортування;
- дотримання всіх правил дорожнього руху для забезпечення безпеки водія і вантажу, який транспортується.
Для більш раціонального підходу рекомендується також уникати нульових перевезень – подібні пробіги краще звести до мінімуму, або ж займатися попутними перевезеннями.
Для раціонального транспортування також важливо враховувати тип товару, його властивості і необхідні терміни доставки. Якщо споживачеві необхідні невеликі партії продукції, найбільш доцільним рішенням стане оренда проміжного складу. Ця послуга дозволяє ввести в підприємницьку діяльність наступну схему: доставка транспортним засобом з великою вантажопідйомністю товару на склад і його розвезення автомобілями з меншим показником.
Чому вигідно співпрацювати з логістичною компанією АСД-Логістик?
Співпраця з подібними підприємствами на постійній основі набагато вигідніша разових послуг. У подібному форматі ділових відносин є кілька основних переваг:
- економія часу на пошуки транспортної компанії, проведення переговорів і складання умов договору;
- гарантія якості – п угода між сторонами є підтвердженням дотримання зобов’язань і компанією-замовником, і виконавцем;
- тривала співпраця формує своєрідний банк довіри і досвіду. У нашій логістичній компанії вже обізнані про специфіку діяльності вашого підприємства і необхідні умови для транспортування товарів.
Співпрацюючи з АСД-Логістик, ви можете бути впевнені в професіоналізмі і відповідальному виконанні всіх покладених на логістичну компанію завдань.