Транспортування вантажу передбачає його поділ на окремі категорії. Одним з таких варіантів є генеральний вантаж, назва якого свідчить не тільки про важливість перевезеного об’єкта, а й ретельності підготовчих робіт.
Що собою являє генеральний вантаж?

Генеральним називають штучний тип вантажу, кожна одиниця якого часто є дорогою і крихкою. Ці критерії визначають необхідність додаткової уваги до упаковки і дбайливого транспортування продукції із забезпеченням належної фіксації.
У порівнянні з виробами для збірних перевезень, генеральні вантажі займають досить багато місця в контейнері. Здійснювати транспортування великих партій товарів вигідніше, так як подібний підхід дозволяє спростити оформлення документації та відстеження, а також істотно знизити витрати.
У той же час для перевезення генеральних вантажів не потрібні спеціальні умови як у випадку, наприклад, насипної або наливної продукції. Основна відмінність – наявність упаковки. Для порівняння, вугілля, що транспортується без упаковки, є насипним, а якщо воно поміщене у спеціальний контейнер, завантаження і вивантаження якого не вимагає відкриття – продукція вважається генеральною.
Різновиди генеральних вантажів
В основі поділу продукції на окремі види лежать їх технічні характеристики і розміри. Залежно від габаритів товару, генеральні вантажі можуть бути стандартними, негабаритними і довгомірними. Відрізняється продукція і по масі – вона може бути легкою і важкою.
Генеральні вантажі включають в себе:
- вироби з металу: труби, арматура, дріт, швелер, різна техніка і її складові, злитки і листи металу;
- цемент, руда;
- залізобетонні конструкції: палі, колони і труби;
- гумові та латексні вироби;
- продукція з деревини: дошки, бруси, колоди, фанера;
- вироби з натурального каменю або безпосередньо брили.
Наливна, насипна і навалочна продукція до категорії генеральних вантажів не відноситься.
Як маркуються генеральні вантажі?
Перед транспортуванням генеральних вантажів слід визначити сумісність товарів і їх властивості. Виділяють нейтральну, агресивну і нестійку до впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища продукцію. Фізичні властивості матеріалів стали причиною розробки спеціального маркування, яке використовується для створення оптимальних умов при перевезенні вантажів.
- Р – потрібне дотримання певного температурного режиму, рівня вологості і вентиляції;
- В – продукція сама здатна виділяти вологу, при цьому змінюючи свої властивості в умовах підвищеної вологості;
- Г – вантаж, який є чутливим до забруднень;
- К – вироби, здатні провокувати корозію, і є чутливими до неї;
- Т – чутливі до зміни температурного режиму товари або продукція, здатна до теплопродукції;
- О – вироби, небезпечні для здоров’я людини і навколишнього середовища;
- З – продукція, що має сильні ароматичні властивості або інтенсивно вбирає сторонні запахи;
- С – карантинні товари.
У супровідних документах вказуються властивості вантажу і фактори, які можуть стати причиною його деформації. Ці характеристики потрібно враховувати при підготовці до транспортування, так як деякі товари можуть бути несумісними, а їх спільне перевезення неможливим.
Правила перевезення генеральних вантажів
До основних вимог для транспортування цього типу товарів відносяться:
- відповідна фіксація вантажу;
- маркування товарів;
- створення всіх необхідних умов для доставки продукції в цілості й схоронності;
- дотримання всіх заходів безпеки.
Транспортування неможливо здійснювати без наявності всієї необхідної супровідної документації.
Який транспорт використовується для доставки генеральних вантажів?
Генеральні вантажі транспортуються переважно великими партіями одним типом транспорту. Вантажоперевезення може здійснюватися різноманітними способами, кожен з яких відрізняється своїми плюсами і мінусами. При виборі транспортного засобу потрібно враховувати всі особливості вантажу, бажані терміни доставки і бюджет клієнта. Перевезення генеральних вантажів проводиться:
- Морським транспортом. Транспортування на суднах ліквідує ймовірність пошкодження дорогого вантажу. Крім того, морський транспорт є досить містким, тому замовник може відправити в рази більше товарів. При цьому є істотний мінус цього способу транспортування: доставка займе тривалий час.
- Залізничним транспортом. Швидкість такої доставки дещо вища, ніж перевезення вантажу на суднах, однак і ціна за послугу відповідно більша. Такий тип транспортування вибирають для перевезення товарів на великі відстані.
- Авіатранспортом. Міжнародні вантажоперевезення на літаку вважаються найшвидшими і одночасно є найбільш дорогими.
- Вантажним автомобілем. Оптимальним і найбільш затребуваним типом транспорту для транспортування генеральних вантажів вважається автотранспорт. Серед переваг – оперативність, можливість вибору найбільш підходящого маршруту і транспортування вантажів різних габаритів. Також на авто можна доставляти продукцію з пункту «А» безпосередньо в пункт «В» без додаткових витрат часу і коштів.
Іноді способи перевезення генеральних вантажів комбінують.
Що визначає вартість транспортування генерального вантажу?
Ціна перевезення залежить від декількох основних факторів:
- виду, стану, габаритів, властивостей вантажу і типу упаковки;
- відстані і обраного маршруту;
- типу транспортного засобу.
Дізнатися приблизну вартість вантажоперевезення можна за допомогою онлайн-калькуляторів, однак остаточна сума буде істотно відрізнятися від отриманої при самостійному розрахунку. Саме тому краще звернутися в спеціалізовану компанію, яка займається перевезенням вантажів різного призначення.
Де можна замовити перевезення генеральних вантажів в Україні?
Логістична компанія АСД-Логістік пропонує послуги всіх видів вантажоперевезень по Україні. Тут ви можете замовити транспортування генеральних вантажів з дотриманням необхідних норм і правил з перевезення того чи іншого вантажу. Всі співробітники є фахівцями свого профілю і допоможуть у вирішенні вашого завдання. Дізнатися детальніше про послуги та умови співпраці ви можете у менеджера за номером на сайті.